Amerikada Staj Nedir?

Amerika'da Staj programi Department of State tarafindan Amerika sinirlari disarsinda egitim gormus ve egitimine deneyim katmak isteyen yeni mezunlarin katilabildigi bir degisim programidir.

Amerika'da Staj programi Amerika sinirlari icersinde bir eyalette, mezun oldugunuz alanda calisma yapabileceginiz, var olan Ingilizcenizi daha iyi gelistirebileceginiz programdir.

Amerika'da Staj programinda siz kabul eden isverenler gunluk , haftalik ve aylik periyotlarda sizi kontrol eden bir supervisor esliginde egitim bilgilerinize pratik deneyim ekleyerek uluslararasi tecrubeler kazanmanizi saglar.

Amerika'da Staj programi cercevesinde Turkiye'den mezun olan adaylar 12 ay ya da en fazla 18 ay sureyle Amerika'da yasal olarak calisabilirler.

Amerika'da Staj programinda calistiginiz isverende maas/ucret alirsiniz. Amerika'da Maasli Staj programinda aldiginiz ucretler saatlik 8-15 dolar arasinda degisir.

Ozellikle turizm alaninda is arayan kisiler, Amerika'da Maasli Staj programinda Amerika'daki otellerde ve restaurantlarda maasli calisabilirler.

Amerika'da Maasli Turizm Staji

arkadaşına gönder paylaş
NAZLİ
DENİZ

Staj Bulurken Zorlukların Üstesinden Gelmek için

Her ne kadar anlamlı bir staj bulmak genellikle “doğru yerde ve doğru zamanda” olmayı gerektirse de,...

devamı ››
SERPİL
GUNDUZ

Stajınız Sırasında Başarılı Olmak için...

Amerikalılar iş yerlerinde takım halinde çalışmaya çok alışkınlardır; hatta işlerini bir “team sport...

devamı ››