Amerika'da Staj

Genel Bilgiler

Başvuru Süreci

Ön BaşvuruMülakatİş YerleşimiEvrakların HazırlanmasıDS-2019Vize SüreciUçak BiletiOryantasyonStaj SüreciInternship - Iki (2) Yil Kurali

Açık Pozisyonlar

Maaşlı Staj Fuarları

Kanada'da Staj

Hakkımızda

SEZER
MERMER

Sezer Mermer

Universite’den mezun olduktan sonra egitim yillarim boyunca hep yetersiz kalan Ingilizce egitim ve i...

devamı ››
CEYDA
YORULMAZ

Ceyda Yorulmaz

Amerikada Staj programi Amerika’da yasamak ve buranin kulturunu...

devamı ››

Oryantasyon

Oryantasyon, Amerika’ da Staj programı süresince yapmanız gerekenlerin, bilmeniz gerekenlerin, başınıza gelebilecek her türlü olayların size gerçek olaylarla anlatılmasıdır.

Amerika’ da Staj programı kapsamında size üç oryantasyon verilir. Bu oryantasyonları almak size sorunsuz bir program yaşatmak açısından önemlidir. Diğer önemli bir konu ise, size bu oryantasyonları veren kişilerin de bu programlara katılmış olmalarıdır.

Amerika’ da Staj Programındaki oryantasyon süreçleri; is görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiği hakkında verilen bilgiler, vize görüşmesinde nasıl davranmanız gerektiği hakkında verilen bilgiler ve vize alındıktan sonra Amerika’ da nasıl davranmanız gerektiği hakkında verilen bilgiler.

İlk oryantasyonda, iş görüşmesi yapacağınız firmaya ya da işverene nasıl davranacağınız konusunda bilgiler alırsınız ve işverenin duymak istedikleri size aktarılır.

Bu bilgilendirmeler sizin kabul aşamanızı hızlandıracaktır.

Vize görüşmeleri hakkında size verilen oryantasyon ise, daha önce Amerikan Konsolosluğuna vize görüşmesine gitmiş, deneyimi bulunan kişiler tarafından size verilir ve anahtar niteliğindeki bilgiler ile vize alma olasılığınız güçlendirilir.

Vize alındıktan sonra verilen oryantasyon ise, size uçak bileti alınmasından geri döndüğünüzde yapmanız gereken tüm prosedürler hakkında bilgilerin verilmesi ve gideceğiniz bölge-işveren hakkında bilgilerin verilmesi ayrıca kültürel farklılıkların anlatıldığı seminerdir.

Amerika’daki yaşam koşulları, işverenlerinizle olan ilişkileriniz ve işinize karşı olan sorumluluklarınız, alacağınız maaşlar ve ödeme koşulları, banka işlemleri, Sosyal Güvenlik Numarası, maaşınızda kesilecek vergiler ve bunların iadesi, J-1 vizeniz, sigortanızın işleyiş şekli ve kapsamı, acil durumlarda yapılması gerekenler, vb. konularda bilgi sahibi olabileceksiniz. Gerekli uyarıları ve hatırlatmaları henüz Türkiye’de iken öğreneceksiniz.

arkadaşına gönder paylaş
NİHAN
HOSBEN

Neden Internship Programi?

Universiteden yeni mezun oldunuz ve yurtdisina cikmak istiyorsunuz

devamı ››
SERPİL
GUNDUZ

Internship Programı Kariyer Planlamanızda Nasıl Etkili Olacaktır?

Bu program var olan Ingilizcenizi geliştirmekle beraber farklı bir iş ortamında ve farklı kültürden ...

devamı ››