Amerika'da Staj

Genel Bilgiler

Başvuru Süreci

Ön BaşvuruMülakatİş YerleşimiEvrakların HazırlanmasıDS-2019Vize SüreciUçak BiletiOryantasyonStaj SüreciInternship - Iki (2) Yil Kurali

Açık Pozisyonlar

Maaşlı Staj Fuarları

Kanada'da Staj

Hakkımızda

CEYDA
YORULMAZ

Ceyda Yorulmaz

Amerikada Staj programi Amerika’da yasamak ve buranin kulturunu...

devamı ››
SELİN
EFENDİ

Selin Efendi

I have been enrolled in J1 visa program since June 2011 and I see ...

devamı ››

Konsolosluktaki Randevunuz İçin Önemli Noktalar | Konsolosluğun J1 Vize Başvurularında En Önem Verdikleri Şeyler | Konsoloslukta Size Sorulabilecek Sorular | Genel Tutumunuz Nasıl Olmalı

Vize Süreci

J-1 Vizesi

J-1 vizesi Amerikan hükümetinin değişim programlarına katılan kişilere uyguladığı ve Amerika’da kaldığınız sürece yasal çalışma izni sağlayan vizedir.

Nasıl Alınır?

DS-2019 ve SEVIS belgeleriniz geldikten sonra vize görüşmeniz için konsolosluktan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Vize görüşmeleri randevu ile yapılmaktadır. Bunun için öncelikle İş Bankası’ndan $20 yatırıp bir şifre almanız sonrasında da 0212 340 44 44 numaralı telefondan ABD Vize Bilgi Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Bunun dışında kredi kartı bilgilerinizi de vererek aynı numaradan operatörün direktifleri doğrultusunda vize randevunuzu alabilirsiniz. Exchange International olarak vize randevunuzun alınmasında size danışmanlık hizmetimizi de sunmaktayız.

J-1 Exchange Visitor Vizesi için başvurduğunuzda, konsolosluğa giderken yanınıza pasaportunuzu, diğer gerekli vize belgelerini ve DS 2019’unuzu götürmeniz gerekmektedir. J-1 vizeniz üzerinde program numaranız yazacaktır. Vize danışmanlığınız Exchange International'ın tecrübeli danışmanları tarafıdan yapılacaktır.

Geçerli bir DS-2019' lu vize, sizin ABD’ye J-1 statüsünde bir stajyer olarak girmenizi sağlar. Vardıktan sonra bir J-1 statüsü talep edemezsiniz. J-1 vizesi toplam 18 ay geçerlidir.

Örnek J-1 vizesi için
tıklayın.

Konsolosluktaki randevunuz için önemli noktalar

Konsolosluğun J1 vize başvurularında en önem verdikleri şeyler

Konsoloslukta size sorulabilecek sorular

Genel tutumunuz nasıl olmalı

ÇOK ÖNEMLİ:  Vizenizi alır almaz veya herhangi bir sorun yaşadığınızda mutlaka Exchange International’ı arayarak bu konuda bilgi veriniz. Vizenizi aldıktan sonra uçak bileti işlemleriniz için Exchange International ile haberleşiniz. Vize alamaz iseniz alamadığınızı aynı gün içerisinde haber verip başvuru ücreti dışındaki miktarı iade alabilmeniz için bize
DS 2019 formunuzu 2 GÜN İÇERİSİNDE iade etmeniz gerekmektedir. Siz DS-2019 formunu ABD’ye geri gönderdikten sonra, bize iade yapılmakta ve biz de size iade işlemini yapmaktayız.

arkadaşına gönder paylaş
NİHAN
HOSBEN

Neden Internship Programi?

Universiteden yeni mezun oldunuz ve yurtdisina cikmak istiyorsunuz

devamı ››
SERPİL
GUNDUZ

Internship Programı Kariyer Planlamanızda Nasıl Etkili Olacaktır?

Bu program var olan Ingilizcenizi geliştirmekle beraber farklı bir iş ortamında ve farklı kültürden ...

devamı ››